Aktorka Kapitana Ameryki Mollie Fitzgerald oskarżona w Kansas o morderstwo swojej mamy.

Mollie Fitzgerald, znana z roli w Kapitanie Ameryki, została oskarżona w Kansas o zabójstwo swojej matki, Patricii "Tee" Fitzgerald, Us Weekly może potwierdzić.

Celebrity Mugshots Przeczytaj artykuł

Mollie, 38 lat, został aresztowany przez policję w Olathe we wtorek 31 grudnia, pod zarzutem zabójstwa drugiego stopnia. W zeszłym miesiącu została oskarżona o dźgnięcie nożem matki w domu w Kansas City, początkowo zgłoszono Kansas City Star. Aktorka The Trouble Is My Business, która jest również reżyserem i producentem, jest obecnie w więzieniu Johnson County na 500.000 dolarów obligacji.

Patricia została znaleziona martwa w wieku 68 lat 20 grudnia w jej domu w Olathe w Kansas. W następstwie śmierci Patricii, policja w Olathe oświadczyła, że zidentyfikowała wszystkie strony zaangażowane w sprawę o morderstwo. Jednak śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku.

Najbardziej szokująca śmierć Celebrytów Wszechczasów Przeczytaj artykuł

Mollie miała małą rolę w Kapitanie Ameryki: Pierwsza Mścicielka jako Stark Girl. Oprócz roli aktorskiej w przeboju kasowym, pracowała także jako asystentka reżysera filmu, Joe Johnsona.

Mollie opowiedziała wcześniej o tym, czego nauczyła się podczas pracy nad produkcją Marvela pod kierownictwem Chrisa Evansa. Uznała ten projekt za "raz w życiu", mimo że miała tylko "małą rolę aktorską" w przeboju kinowym.

"Strzelanie było bardzo zabawne, a ja mogłam godzinami opowiadać o magii Anny Sheppard i jej zespołu w dziale kostiumów". Byli to jedni z moich ulubionych ludzi, z którymi mogłam pracować", powiedziała w 2011 roku na ComicBookMovie.com. "Chociaż moja rola w tym filmie jest niewielka, przez kilka minut współpracowałam blisko z Dominicem Cooperem i to było wspaniałe. Joe Johnston jest niesamowitym reżyserem i wiele się od niego nauczyłam o reżyserii. Bycie częścią tej produkcji było jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia."

Gwiazdy na dworze Przeczytaj artykuł

Mollie kontynuowała: "Z punktu widzenia aktorstwa w filmie, moja rola jest bardzo mała, więc sesja zdjęciowa nie trwała długo. Współpracowałam z dwoma fenomenalnymi trenerami dialektu, Paulą Jack i Andrew Jackiem, kiedy pracowałam nad filmem. Oboje są bardzo utalentowanymi ludźmi i jestem wdzięczna, że mieli takie doświadczenie."

Według jej strony IMDb, Mollie pojawiła się także w kilku niezależnych filmach, takich jak "Absurdalne iluzje" z 2011, "Prawdziwa prawda" z 2014 i "Pełzacze" z 2017. Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym Fireball oraz krótkometrażowym Phantasma.