Ashton Kutcher, Julia Louis-Dreyfus, Kerry Washington i More Stars Slam Prezydent Donald Trump's Travel Ban na ceremonii wręczenia nagród SAG w 2

Ashton Kutcher, Julia Louis-Dreyfus i inne gwiazdy wystąpiły przeciwko zakazowi podróżowania prezydenta Donalda Trumpa podczas ceremonii rozdania nagród SAG 2017 w L.A. w niedzielę 29 stycznia.

38-letni Kutcher nie tracił czasu na omawianie kontrowersji podczas swoich uwag na szczycie imprezy. "Dobry wieczór, koledzy członkowie SAG-AFTRA i wszyscy w domu. I wszyscy na lotniskach, które należą do mojej Ameryki", powiedział, gdy tłum w Shrine Auditorium wybuchł brawami. "Jesteś częścią tego, kim jesteśmy, kochamy cię i witamy."

Zdjęcia: SAG Awards 2017 Red Carpet Fashion: What the Stars Wore Przeczytaj artykuł

Godzinami wcześniej wychowankowie Dwóch i Pół Mężczyzn złamali zakaz, wskazując, że jego żona, Mila Kunis, wyemigrowała z Ukrainy do Stanów Zjednoczonych, gdy była dzieckiem. "Moja żona przyjechała do tego kraju na wizie uchodźczej w środku zimnej wojny! Moja krew się teraz gotuje!" tweetował. "Nigdy nie byliśmy narodem zbudowanym na strachu. Współczucie, które jest podstawową etyką Ameryki. Nasze różnice są fundamentalne dla równowagi 2R."

Louis-Dreyfus, 56 lat, wygłosił pasjonujące przemówienie o zakazie, przyjmując nagrodę za wybitne osiągnięcia aktorki w serialu komediowym.

Zdjęcia: Zobacz jak gwiazdy przygotowują się do nagrody SAG Awards 2017. Przeczytaj artykuł

"Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że jestem córką imigranta. Mój ojciec uciekł przed prześladowaniami religijnymi w okupowanej przez nazistów Francji. Jestem amerykańskim patriotą [i] kocham ten kraj", powiedziała gwiazda Veep. "Ponieważ kocham ten kraj, jestem przerażona jego wadami, a ten zakaz imigracyjny jest wadą i jest nieamerykański. Mówię ci to: Nasza siostrzana gildia, WGA, złożyła oświadczenie, które chciałbym przeczytać. Nasze gildie są związkami gawędziarzy, którzy zawsze przyjmowali tych z narodów o różnych przekonaniach... Jesteśmy im za to wdzięczni. Stoimy z nimi i będziemy o nich walczyć. Bardzo wam dziękuję. Dziękuję."

W zeszły piątek Trump, 70 lat, podpisał rozkaz zabraniający obywatelom siedmiu krajów muzułmańskich wjazdu do kraju, co doprowadziło do zatrzymania ludzi na lotniskach w całym kraju. W odpowiedzi protestujący zebrali się razem, a w sobotę sędzia federalny zablokował część rozkazu Trumpa, tymczasowo blokując rządowi możliwość odesłania tych, którzy wylądowali w Stanach Zjednoczonych, z powrotem do ich kraju.

Wiele osób, w tym Kerry Washington, zabrało się do mediów społecznościowych, aby potępić Trumpa i zakaz. "Wiele osób mówi teraz, że aktorzy powinni trzymać gębę na kłódkę, gdy chodzi o politykę. Ale prawda jest taka, że bez względu na wszystko, aktorzy są aktywistami, ponieważ wcielamy w życie człowieczeństwo i wartość wszystkich ludzi. Ten związek mi w tym pomaga", powiedziała 39-letnia aktorka skandalu w SAGs. Na znak solidarności nosiła też szpilkę.

Zdjęcia: Najbardziej obraźliwe i oburzające cytaty Donalda Trumpa w rankingu Przeczytaj artykuł

Aktor Big Bang Theory, Simon Helberg, również stanął na gwiazdorskiej imprezie. Gwiazda Florence Foster Jenkins, lat 36, trzymała w ręku znak "Refugees Welcome" podczas spaceru na czerwonym dywanie z żoną, Jocelyn Towne. Aktorka, 40 lat, napisała na piersi "Let Them In".

Mahershala Ali ze łzami wypowiadał się przeciwko zakazowi imigracji Trumpa, przyjmując nagrodę dla Męskiego Aktora w Role Wspierającej za pracę w Moonlight.

"Myślę, że to czego nauczyłem się z pracy w Moonlight, widzisz co się dzieje w prześladowaniach. Byłem tak wdzięczny i miałem okazję zagrać dżentelmena, który zobaczył młodego mężczyznę składającego się na siebie w wyniku prześladowań swojej społeczności i skorzystał z tej okazji, aby go podnieść i powiedzieć mu, że ma znaczenie, że nic mu nie jest. I zaakceptować go. Mam nadzieję, że zrobimy to lepiej", powiedział.

"Wydaje mi się, że są dwa sposoby, by to dostrzec. Jest możliwość zobaczenia tekstury tej osoby, cech, które czynią ją wyjątkową, a następnie możliwość pójścia na wojnę o nią". I powiedzieć, że ta osoba jest inna niż ja, a ja cię nie lubię, więc walczmy", kontynuował. "Moja matka jest wyświęconym ministrem. Ja jestem muzułmaninem. Nie zrobiła salta zwrotnego, kiedy zadzwoniłem do niej, żeby jej powiedzieć, że nawróciłem się 17 lat temu. Odkładasz rzeczy na bok, a ja widzę ją i ona może widzieć mnie. Kochamy się. Miłość urosła. A te rzeczy to drobiazgi. To nie jest takie ważne."

Bryan Cranston zgadnie, co były prezydent Lyndon B. Johnson powiedziałby dziś Trumpowi. Wychowanek Breaking Bad wygrał wybitny występ męskiego aktora w filmie telewizyjnym lub limitowanej serii za przedstawienie 26. prezydenta w HBO's All the Way.

"Czuję, że 36 położyłby rękę około 45 [Trump] i szczerze życzę mu powodzenia", powiedział Cranston w niedzielę wieczorem. "Szeptał mu też do ucha coś, co mówił często jako formę zachęty. I bajka ostrzegawcza. Tylko nie wkurzajcie się na zupę, którą wszyscy musimy jeść."

Trump wydał oświadczenie o zakazie w niedzielę. "Ameryka zawsze była ziemią wolnych i domem odważnych. Będziemy ją utrzymywać wolną i bezpieczną, jak wiedzą media, ale nie chce powiedzieć", powiedział, przez CNN. "Żeby było jasne, to nie jest muzułmański zakaz, jak fałszywie donoszą media. Tu nie chodzi o religię, tu chodzi o terror i bezpieczeństwo naszego kraju."

Jednak dzień wcześniej, Rudy Giuliani powiedział Fox News podczas wywiadu na żywo, że Trump zadzwonił do niego, aby zapytać, jak "legalnie" zrobić "muzułmański zakaz".