Beanie Feldstein: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o nominowanej do Złotego Globu aktorce 'Booksmart'.

Jeśli Beanie Feldstein jest nazwą, która nie dzwoni do Ciebie teraz, to na pewno będzie po Złotych Globach 2020 w niedzielę, 5 stycznia.

Aktorzy, którzy przedstawiali prawdziwych ludzi w filmach i telewizji Przeczytaj artykuł

26-letnia Feldstein była w grudniu nominowana do pierwszego Złotego Globu w kategorii Najlepsza Aktorka - Komedia Filmowa lub Muzyczna za rolę Molly w uznanym przez krytykę debiucie reżyserskim Olivii Wilde - Booksmart. Feldstein po raz pierwszy ukłonił ją jako swojego wieloletniego najlepszego przyjaciela Ben'a Platt'a. Nominowane były także jej dawne kostiumy i bliskie kumple Booksmart'a Kaitlyn'a Dever'a i Lady Bird'a Saoirse Ronan.

"Co za śmiesznie surrealistyczny, wyjątkowy poranek. Dziękujemy HFPA za tę piękną nominację wśród najbardziej niezwykłych kobiet", napisał o niej Feldstein za pośrednictwem Instagram 9 grudnia. "Aby być tam z moim partnerem w tej podróży @kaitlyndever, mój partner życiowy @bensplatt i moja pani ptaszek jest zbyt wiele dla mojego serca."

Sławne rodziny Celebrity Przeczytaj artykuł

Przed Booksmart, California native rack up kredytów aktorskich w Neighbors 2: Sorority Rising, Lady Bird i The Female Brain, aby wymienić tylko kilka. Feldstein, młodsza siostra nominowanego do Oscara aktora, Jonah Hilla, ma przed sobą wielki rok, kiedy to zagra w nadchodzącym trzecim sezonie American Crime Story. Realizuje także filmową adaptację musicalu Merrily We Roll Along Richarda Linklatera, co będzie wymagało od niej i jej kostiumów - w tym Platta i Blake'a Jennerów - nakręcenia tego projektu w ciągu 10 lat.

Przewiń poniżej, aby dowiedzieć się więcej o aktorce na stojąco!

1. Ona jest Wykształconą Kobietą

Po ukończeniu szkoły Harvard-Westlake School w szkole podstawowej, Feldstein uczęszczał do Wesleyan University w Middletown, Connecticut. Studia socjologiczne ukończyła w 2015 roku w liberalnej szkole artystycznej.

2. Skąd pochodzi nazwa "Czapka"?

Prawdziwe nazwisko aktorki to Elizabeth Greer Feldstein, ale za imieniem "Beanie" kryje się ciekawa historia.

"Przez pierwsze pięć lat mojego życia miałam brytyjską nianię". Elizabeth była imieniem dziewczyny, którą niańczyła w Anglii", powiedziała w szkolnej gazecie "The Wesleyan Argus" z 2015 roku. "Ona była z Anglii - królowa, wiesz, jest wiele Elizabetów w Anglii - i Elizabeanie była tym, jak ich rodzina nazywała dziewczynę, którą niańczyła."

Rodzeństwo Celebrity Przeczytaj artykuł

Feldstein kontynuował: "Ona zaczęła nazywać mnie Elizabeanie, a ja mam dwóch starszych braci, a oni na to: 'Nazwijmy ją po prostu Beanie! Nazwijmy ją po prostu Beanie. I jak, jeśli nazywasz psa Spot, ale jego nazwa jest Spike, to po prostu będzie reagować na Spot, więc po prostu zawsze odpowiadałem na Beanie. Odkąd miałem 2 lata, to była tylko i wyłącznie czapka."

3. Ona gra Monikę Lewinsky.

W sierpniu 2019 roku ogłoszono, że Feldstein został obsadzony, by zagrać w Impeachment Monikę Lewinsky, byłą stażystkę Białego Domu, która podczas swojej prezydentury miała niewłaściwe relacje z Billem Clintonem: American Crime Story. "Ona jest triumfem" - powiedziała 46-letnia działaczka, która wyprodukuje sezon walutowy, do The Daily Beast we wrześniu 2019 roku. "Jestem taka, taka zaszczycona, że ją przedstawiam. I robienie tego z Ryanem Murphy'm jest z moich najśmielszych snów. On jest jakby królem telewizji, a jego praca jest tak głęboka."

4. Ona jest wielkim fanem Teatru Muzycznego.

Feldstein był bardzo wokalny o swoim zamiłowaniu do teatru muzycznego, a nawet wystąpił w Broadway'owej produkcji Hello, Dolly! obok Bette Middler w latach 2017-2018. Rozmawiając z The Hollywood Reporter w listopadzie 2019 roku, otworzyła się na temat swojej miłości do kompozytora Stephena Sondheima i tego, jak teatr muzyczny pomógł ukształtować ją jako aktorkę.

"Nie ma takiego kompozytora teatru muzycznego, który w swoich melodiach i tekstach uchwyciłby złożoność i zawiłość człowieczeństwa w taki sposób, w jaki on to robi. Tak więc, kiedy miałam przywilej - nawet tylko w mojej sypialni - śpiewać jego piosenki, czułam się związana z człowieczeństwem w sposób, o jakim każdy aktor marzy o uczuciach", podzieliła się z nami. "Dlatego zawsze go kochałam. Myślę, że dorastanie w teatrze muzycznym jest tak pięknym fundamentem bycia aktorem, ponieważ możesz śpiewać swoje myśli, a potem nawet jeśli nie śpiewasz, nadal rozumiesz, jak uzyskać dostęp do tego wewnętrznego uczucia, a następnie je uzewnętrznić".

5. Ona ma obsesję na punkcie Nail Art

Rozmawiając z Racked w listopadzie 2017, Jak zbudować gwiazdę Girl otworzył się o jej miłości do sztuki paznokci i ujawnił, że jej go-to spot jest Valley w Nowym Jorku. "Najbardziej interesuję się sztuką paznokci - ale nie mogę tego zrobić sama", powiedziała wtedy. "To jest zabawne. Nie mam wielkiego temperamentu, ale na studiach moi współlokatorzy zawsze wiedzieli, kiedy maluję paznokcie, bo słyszeli, że rzucam rzeczy po pokoju! Jestem w tym taka zła. Paznokcie i gotowanie to dwie rzeczy, które staram się robić, ale głęboko nie potrafię. Więc uwielbiam robić manicure."