Colin Firth i żona Livia Giuggioli ogłaszają podział po 22 latach małżeństwa w następstwie krótkiego pojednania

Koniec drogi. Colin Firth i jego długoletnia miłość, Livia Giuggioli, wybrali, aby pompować hamulce na ich małżeństwo po 22 latach, Us Weekly może potwierdzić.

Stars Who Split in 2019 Przeczytaj artykuł

"Colin i Livia Firth rozstali się", powiedzieli przedstawiciele pary we wspólnym oświadczeniu do nas w piątek, 13 grudnia. "Utrzymują bliską przyjaźń i pozostają zjednoczeni w swojej miłości do swoich dzieci. Uprzejmie proszą o prywatność. Nie będzie więcej komentarzy."

Firth, 59, i Giuggioli, 50, zawiązali węzeł w 1997. Od tego czasu stali się rodzicami synów Luca, 18 lat, i Matteo, 16 lat (Angielski aktor dzieli również syna Willa, 29 lat, z byłą dziewczyną i Valmont costar Meg Tilly, z którą pochodził w latach 1989-1994).

Najbardziej szokujące Podziały Gwiazd Wszechczasów Przeczytaj artykuł

Wiadomość o separacji pary przychodzi po tym, jak Giuggioli przyznał się w marcu 2018 roku do romansu z jej rzekomym stalkerem, Marco Brancaccia. Firth i Giuggioli potwierdzili sytuację we wspólnym oświadczeniu do nas w tym miesiącu, zauważając, że "nigdy nie mieli żadnego pragnienia, aby tę sprawę upublicznić". Romans miał miejsce w czasie, gdy duet był w spokojnej separacji, jednak później pogodzili się z miłością.

"Kilka lat temu, Colin i Livia prywatnie podjęli decyzję o rozstaniu. W tym czasie Livia na krótko związała się z byłym przyjacielem, panem Brancaccia", podzieliła się z nami tym, co teraz. "Od tego czasu Firthowie połączyli się ponownie. Następnie, pan Brancaccia przeprowadził przerażającą kampanię molestowania w ciągu kilku miesięcy, z czego wiele jest udokumentowanych."

"W konsekwencji jego prześladowań, gróźb i odmowy zaniechania, skarga prawna została złożona do włoskich władz. Złożenie doniesienia w tym tygodniu o tej sprawie jest rozumiane jako konsekwencja wycieku dokumentu sądowego. Należy nad tym bardzo ubolewać. Nie służy to interesom żadnej z zainteresowanych stron."

Aktorzy, którzy przedstawiali prawdziwych ludzi w filmach i programach telewizyjnych Przeczytaj artykuł

Brancaccia ze swej strony zaprzeczył zarzutom Firtha i Giuggioli. W wywiadzie dla "The Times" pod koniec tego miesiąca twierdził, że żona aktora Mowy Króla zmusiła ich do zatajenia szczegółów swojej sprawy. Zauważył również, że ich związek miał miejsce między 2015 a 2016 rokiem.

"Napisałem maila do Colina o moim związku z Livią, którego wysłania żałuję, a ona złożyła skargę na mnie za prześladowanie ze strachu, że mogę ujawnić to, co ujawniła mi o swoim małżeństwie i pracy" - powiedział brytyjskiej publikacji. "W ciągu roku, wysłała mi setki listów miłosnych, zdjęć i filmów, nawet pamiętnik."

Sprawa między Firthem i Giuggioli a jej rzekomym stalkerem została ostatecznie rozstrzygnięta poza sądem. Trio wydało wspólne oświadczenie za pośrednictwem swoich prawników do USA Today, które donosiło w tym czasie, że udało im się osiągnąć porozumienie w sprawie "prywatnej ugody".