Eli Manning: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o The NY Giants QB odchodząc z NFL

Po 16 sezonach jako rozgrywający New York Giants, Eli Manning odkłada knagi na dobre. Odchodzi na emeryturę po wspaniałej karierze, a my mamy o nim pięć rzeczy do powiedzenia.

Po jednej z najbardziej napiętych karier NFL wśród wszystkich rozgrywających, Eli Manning nazywa to dniem życia w terenie. 39-latek odchodzi na emeryturę po tym, jak spędził całą swoją karierę jako rozgrywający dla New York Giants. Jest twarzą zespołu, posiada prawie wszystkie rekordy zaliczeniowe franczyzy i jest dwukrotnym zwycięzcą Super Bowl i MVP. Eli może odejść wiedząc, że jest jednym z najbardziej elitarnych sportowców w tej grze. Prezes drużyny John Mara pochwalił Eliego za "zdefiniowanie tego, jak to jest być nowojorskim gigantem na boisku i poza nim". Eli ogłosi swoje oficjalne ogłoszenie o 11:00 EST 24 stycznia.

To prawie pewne, że Eli zostanie wybrany do Hall of Fame za pięć lat, kiedy będzie się kwalifikował. Jego statystyki i rekordy stawiają go w uprzywilejowanej pozycji wśród rozgrywających NFL. Eli był numerem jeden w 2004 roku przez San Diego Chargers. Natychmiast sprzedali go Gigantom jako część pakietu, ponieważ Eli stwierdził, że odmówi gry dla San Diego. Pozostał Gigantem na całe życie i odchodzi na emeryturę z wdzięcznością nowojorskich fanów za lojalność i poświęcenie dla tego sportu. Mamy pięć rzeczy, które musimy o nim wiedzieć.

1. Eli pochodzi ze znanej rodziny piłkarskiej. Jego ojciec Archie Manning, lat 70, grał 13 lat w NFL jako rozgrywający w kilku drużynach, dwukrotnie tworząc Pro Bowl. Jego starszy brat, rozgrywający Peyton Manning, 43 lata, grał w NFL 18 sezonów, spędzając 14 lat w Indianapolis z Coltami, a następnie kończąc karierę z czterema latami w Denver jako Broncos' QB. Podobnie jak jego Eli, Peyton ma na swoim koncie dwa tytuły Super Bowl.

2. Eli dał Giants dwa genialne Super Bowl wygrywa nad ich nemezis Patriotów Nowej Anglii. Prowadził niesamowitą czwartą kwartę z tyłu zwycięstwa w 2008 roku w Super Bowl XLII, zdobywając 14 punktów w ciągu ostatnich 15 minut, aby przebić się do Pats 17-14. Nowa Anglia była faworyzowana przez 12 punktów, które trafiły do gry. Udało mu się to ponownie w Super Bowl XLVI 2012, pokonując ponownie faworyzowanych Patriotów z wynikiem 21-17 punktów. Za swoje wysiłki został uznany za najcenniejszego gracza w obu meczach.

Eli Manning znalazł Davida Tyree'a na jedną z największych sztuk wszechczasów, aby pokonać niepokonanych Patriotów w Super Bowl XLII ... Złapanie hełmu? (via @NFL) pic.twitter.com/FxLi747YYYh - SportsCenter (@SportsCenter) 22 stycznia 2020 r.

3. Eli nie widział zbyt wiele gry w sezonie 2019. Po drugim meczu sezonu, został przeniesiony ze startującego do wspierającego go QB przez Giants, który dał pozycję debiutantowi Danielowi Jonesowi, 22 lata. Eli wystartował tylko w czterech meczach w ciągu całego sezonu. Miał zostać wolnym agentem poza sezonem, ale postanowił odejść na emeryturę, ponieważ nie chciał grać dla innej drużyny, ale także nie chciał siedzieć na ławce.

4. Eli zarobił najwięcej pieniędzy z każdego zawodnika NFL. Zarobił 250 milionów dolarów ze swoich kontraktów piłkarskich, najwięcej w historii ligi.

5. Eli jest żonaty, ma czwórkę dzieci. Ożenił się 19 kwietnia 2008 r. w Cabo San Lucas w Meksyku z jego ukochaną Abby McGrew z Uniwersytetu w Tennessee. Mają trzy córki - Ava, 8, Lucy, 6, i Caroline, 4, i przywitali pierwszego syna Charliego 3 lutego 2019 roku.