Greg Page: 5 Things To Know About OG Wiggles Star, 48, Who Collapsed During Benefit Concert.

Greg Page, oryginalny główny wokalista dziecięcego zespołu The Wiggles, doznał zawału serca, gdy upadł pod koniec australijskiego koncertu pomocy przy pożarach buszu 17 stycznia.

Jakie to przerażające. Greg Page, oryginalny główny wokalista australijskiego zespołu dziecięcego The Wiggles, upadł na zakończenie wyprzedanego 17 stycznia koncertu reunion w Sydney, który został stworzony, aby pomóc zebrać pieniądze na australijskie pożary buszu. Greg jest jednym z członków założycieli popularnej grupy dziecięcej. Sprzedali oni ponad 30 milionów albumów, wspólnie koncertowali na całym świecie i zabawiali dzieci swoimi zabawnymi i edukacyjnymi piosenkami i tańcami.

Pierwotni członkowie połączyli się po raz pierwszy od kilku lat, aby wystąpić na tym jednorazowym benefisie, który wyprzedał się w kilka minut po jego pierwszym ogłoszeniu. Greg upadł, gdy zespół zbliżał się do końca koncertu, wykonując swój przebój "Hot Potato". Został zasłonięty przed publicznością kurtyną, a następnie popędzony do szpitala. Ustalono, że cierpiał na zatrzymanie akcji serca. Według tweet'a z zespołu, wykonał zabieg i wraca do zdrowia. Chcesz wiedzieć więcej? Mamy pięć rzeczy, które musimy wiedzieć o Gregu poniżej.

1. Greg jest członkiem założycielem The Wiggles. Zespół powstał w 1991 roku, a w jego skład wchodzili Greg, Jeff Fatt, Anthony Field i Murray Cook. Każdy z nich nosił indywidualny kolor, a Greg założył żółtą koszulę, dzięki czemu stał się znany jako "Żółty Wiggle".

2. Greg poznał swoich kolegów z zespołu podczas studiów. Jednym z powodów, dla których grupa była tak dobra w kontaktach z dziećmi jest to, że wszyscy oni byli zainteresowani edukacją dzieci. Greg poznał swoich kolegów z zespołu podczas studiów na kierunku edukacja wczesnodziecięca na Macquarie University w Sydney, Australia. Greg był najmłodszym członkiem zespołu, gdy go tworzyli, ponieważ miał zaledwie 19 lat.

3. Greg miał problemy zdrowotne z przeszłości. Został zmuszony do opuszczenia grupy w 2006 roku, po operacji podwójnej przepukliny rok wcześniej. Greg cierpiał na zmęczenie, mowę i omdlenia. Te warunki sprawiły, że przegapił trasę koncertową zespołu w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych. Później był zdeterminowany, by cierpieć na trudną do zdiagnozowania dysautonomię chorób przewlekłych. Ponieważ miał problemy z wyprostowaniem się, a jego zmęczenie pogłębiło się, Greg przeszedł na emeryturę w The Wiggles, by skupić się na swoim zdrowiu.

4. Greg zarobił miliony z The Wiggles. W momencie przejścia na emeryturę w 2006 r. otrzymał wypłatę 20 milionów dolarów za swój udział, ponieważ był współwłaścicielem grupy. Odbył krótkie spotkanie z zespołem, trasę koncertową z The Wiggles w 2012 roku, po czym ponownie przeszedł na emeryturę, tym razem wraz z resztą członków zespołu. Nowy skład The Wiggles powstał w 2013 roku, aby utrzymać zespół przy życiu, zabawiając dzieci na całym świecie swoimi dziwacznymi, aczkolwiek edukacyjnymi piosenkami.

5. Greg jest wielkim fanem Elvisa Presleya i kolekcjonerem pamiątek. W pewnym momencie Greg był właścicielem ponad 800 pamiątek po Elvisie, w tym jego aktu ślubu z 1967 roku, kiedy poślubił żonę Priscillę, ostatniego Cadillaca, którego był właścicielem, a także oryginalnych naszyjników TCB Band (co oznacza, że Elvis nosi je od 1969 roku). W 2014 roku Greg rozstał się z 60 przedmiotami - w tym licencją małżeńską i samochodem - sprzedając je na inauguracyjnej aukcji Graceland. "Zawsze uważałem, że trzymam te przedmioty tylko tymczasowo". Są to przedmioty jego [Elvisa] i właśnie byłem ich opiekunem", powiedział wtedy Greg 702 ABC Sydney. Większość pozostałej kolekcji Grega jest wystawiona w King's Castle Museum w Parkes w Central West New South Wales.