Hillary Clinton Rips Into Bernie Sanders & 'Bernie Bros' Po ataku Elizabeth Warren: 'Nikt go nie lubi'.

Hillary Clinton nazwała senatora Berniego Sandersa "politykiem kariery" i odpowiedziała na jego stwierdzenie, że kobieta nie może być prezydentem w swoim profilu THR.

Hillary Clinton wypowiada się na temat aktualnego wyścigu o Biały Dom i powiedziała kilka surowych słów o jednej z demokratycznych kandydatek na prezydenta. Mówiąc o pełnym nadziei prezydenckim senatorze Bernie Sanders w swoim profilu z The Hollywood Reporter 21 stycznia, były sekretarz stanu powiedział: "Był w Kongresie przez lata. Miał jednego senatora, który go poparł. Nikt go nie lubi, nikt nie chce z nim pracować, nic nie zrobił", dodała skromnie. "Był politykiem kariery. To wszystko to tylko bzdury, a ja czuję się tak źle, że ludzie zostali w to wciągnięci."

Ludzie, którzy zostali w to wessani, to rzeczywiście samozwańczy "Bernie Bros", dla którego były polityk miał podobną krytykę. "Wciąż jesteśmy w bardzo energicznym sezonie zasadniczym", zauważyła, niejasno nawiązując do napiętego klimatu politycznego i jeszcze bardziej męczącego wyścigu demokratów. "Powiem jednak, że nie tylko on, ale i otaczająca go kultura... To jego internetowy Bernie Bros i ich nieustanne ataki na wielu jego konkurentów, zwłaszcza na kobiety. I naprawdę mam nadzieję, że ludzie zwracają na to uwagę, ponieważ powinno być niepokojące, że on pozwolił na tę kulturę - nie tylko pozwolił, [on] wydaje się naprawdę bardzo ją wspierać".

Ten intensywny podział wywołał nawet wiele sporów między senatorem Sandersem a jego koleżanką, senator Elizabeth Warren. W noc poprzedzającą demokratyczną debatę w Des Moines 15 stycznia, senator Warren potwierdził raport CNN, w którym stwierdził, że Sanders nie wierzy, że kobieta może wygrać wybory prezydenckie. To jednak Warren wskazał podczas debaty, że ona i senator Amy Klobuchar są jedynymi politykami na scenie, którzy nie przegrali ani jednego wyboru, do którego kandydowali.

@BernieSanders na @HillaryClinton: "Sekretarz Clinton ma prawo do swojego punktu widzenia. Moim zadaniem dzisiaj jest skupić się na procesie impeachmentu." pic.twitter.com/aHHGuLnfpL - Adam Kelsey (@adamkelsey) 21 stycznia 2020 r.

W tym celu Hillary Clinton, była prezydent, mająca nadzieję, sama odpowiedziała na "nieprawdziwe" twierdzenie. "Cóż, numer jeden, myślę, że ten pomysł jest nieprawdziwy, co wszyscy powinniśmy powiedzieć głośno", podzieliła się z wylotem. Clinton przypomniała sobie swoje własne popularne zwycięstwo w wyborach w 2016 roku, zauważając: "To znaczy, zdobyłam więcej głosów zarówno w wyborach podstawowych, o około 4 miliony, jak i w wyborach powszechnych, o około 3 miliony". Myślę, że zarówno prasa, jak i opinia publiczna muszą naprawdę pociągnąć każdego kandydata do odpowiedzialności za to, co mówi, co mówi i robi jego kampania".

W swoich rozstaniach na ten temat Clinton podzieliła się przekonaniem, że "ludzie muszą zwracać uwagę, ponieważ chcemy, miejmy nadzieję, wybrać prezydenta, który spróbuje nas zjednoczyć, a nie przymknąć na to oko, czy wręcz wynagrodzić takie obraźliwe, atakujące, poniżające, poniżające zachowanie, jakie obserwujemy w obecnej administracji". Niezależnie od tego, którego kandydata demokratycznego popierasz, zarejestruj się do głosowania za pomocą poniższego formularza.