Inside Octavia Spencer's 20-Minute 2017 SAG Awards Makeup Prep - All the Details!

Nazwij to powrotem na czerwony dywan! "Przechodziliśmy przez to pięć lat temu, kiedy Octavia wygrała wszystko [za Pomoc], to po prostu fenomenalnie być z powrotem w tej sytuacji. To tak, jakby znowu uderzył piorun", długoletni makijażysta Spencer, Valerie Noble, raves to Stylish.

SAG Awards 2017 to Flashiest Beauty Moment: Bling na włosach Danielle Brooks, Millie Bobby Brown, Janelle Monae i Vanessy Kirby. Przeczytaj artykuł

Rzeczywiście, Spencer, jedna z laureatek nagrody SAG za Wybitne Wykonanie przez Obsadę w Obrazie Motywowym, wraz z jej gwiazdami Ukrytych Figur - Tarajim P. Hensonem i Janelle Monáe - nosiła subtelny, a jednocześnie efektowny makijaż, który pozwolił jej prześwitywać naturalną urodą.

"Octavia" jest bardzo stylowa. Ona ma bardzo silne poczucie tego, co wygląda na nią dobrze. Współpracowała z Tadashi, aby dostosować suknię do indywidualnych potrzeb. Ona wie, co sprawia, że wygląda szykownie; wiedziała, że chce, aby jej skóra wyglądała naturalnie i pięknie," Noble, który pracował ze Spencerem przez dwanaście lat, mówi Stylish. Kiedy spotkali się w domu Spencer przed pokazem nagród 29 stycznia, dwoje zdecydowało się na "czysty" wygląd czerwonego dywanu SAG Awards, z "wydymanymi rogami na oczach", ledwo tam błyszczące beżowe usta i dużo koloru na policzkach.

Kostki Spencer'a, od lewej do prawej: MAC Powder Blush in Film Noir i Frankly Scarlet, po 23$ każdy, maccosmetics.com

Aby nadać policzkom laureata Oscara blask, Noble użył dwóch odcieni różu do konturu. Ponieważ brązy i kremy do modelowania konturów mogą "sprawić, że twarz będzie wyglądała na zabłoconą", Noble nałożyła ciemniejszy burgundowy róż MAC na górną część kości policzkowych oraz intensywny czerwony rumieniec na jabłkach policzków, aby uzyskać naturalny rumieniec "i wtedy dodam trochę więcej" - mówi Noble. "Ona naprawdę lubi ładny policzek!"

Zdjęcia: SAG Awards 2017: Cutest, Most Candid Moments You Didn't See Przeczytaj artykuł

Oczy Spencer zostały wzbogacone o trzy odcienie cieni do powiek MAC. Twinks, fioletowy błysk, był szczotkowany na zakrywkach, a następnie Noble użył Black Tied, matowego czarnego cienia do przedłużenia zewnętrznych narożników. Motyw, mieniący się brzoskwiniowym cieniem do powiek, podkreślił kości brwiowe. Machnięcie płynną kreską wzdłuż górnych linii rzęs i dużo tuszu do rzęs dodało subtelnego dramatyzmu.

Usta Spencer mają dużo naturalnego pigmentu "dlatego właśnie użyliśmy czystego błyszczyka bez konturówki", który ułatwia Spencerowi ponowne nałożenie ust w ciągu nocy. "Zawsze podaję jej go w drodze na zewnątrz. A potem ona oddaje mi go z powrotem. Strzegę błyszczyka - wygląda na niej tak doskonale", mówi Noble Stylish z MAC's Explicit Lipglass. Ale to nie jest jedyny wewnętrzny sekret!

Zdjęcia: 2017 SAG Awards: 8 sukienek We're On the Fence About Przeczytaj artykuł

Wybory Spencer'a od lewej do prawej: MAC Haute & Naughty Waterproof Lash w kolorze czarnym, $23; MAC Fluidline Pen w kolorze czarnym, $23; MAC Studio Conceal and Correct Duo w kolorze czystej pomarańczy i ochry, $26; MAC LipGlass w kolorze jasnym, $18.50, wszystkie dostępne na maccosmetics.com

Odkąd Noble pracuje ze Spencer, 46 lat, tak długo, jej cały proces makijażu trwa tylko 20 minut! "Jeżeli ona mówi i rozciąga się czy co, to jest 25. Nie ma żadnego bałaganu, nie ma żadnego zamieszania, trzymamy to prosto. Ona nie próbuje siedzieć w fotelu cały dzień, jest zbyt zajęta!" Według Noble'a, Spencer była podekscytowana, że wejdzie na czerwony dywan. "Uwielbiała cały swój strój i cały wygląd i czuła się naprawdę ładnie. Była bardzo podekscytowana, że zjednoczy się z obsadą."