Jak Przerywany Post pomaga Keto Dietetyczne Utrata Wagi: Odcinek 4 z nas" Podcast "KETO-M-G" Wyjaśnia

Więc zdecydowałeś się na keto na 2020 rok... dobrze dla ciebie! Teraz zastanawiasz się, jak na świecie będziesz się tego trzymał. Cóż, dodanie przerywanego postu do twojego planu diety keto może być naprawdę bardzo pomocne. W odcinku 4 Tygodnika "KETO-M-G" neurolog David Perlmutter wyjaśnia korzyści płynące z tej praktyki i dlaczego jest ona rzeczywiście zdrowa.

Kourtney Kardashian, Molly Sims, Hugh Jackman i Other Stars Who Swear by Intermittent Fasting Przeczytaj artykuł

Przed nurkowaniem My' Jackie Miranne i Perlmutter definiują powszechną praktykę, którą przysięgają gwiazdy takie jak Chris Pratt, Brooke Burke i Kourtney Kardashian - najlepiej jak potrafią. "Nie mamy tak naprawdę świetnej definicji przerywanego postu", mówi autor bestsellerów New York Timesa. "Ale to znaczy nie jeść przez jakiś czas."

Zazwyczaj ten okres czasu może trwać od 12 do 16 godzin - jak w popularnej metodzie postu 16:8 - ale okno może być krótsze lub dłuższe, mówi dr Perlmutter. Chodzi o to, żeby ciało zaczęło wykonywać "zmiany, które są związane z postem" - zauważa. I to może być zrealizowane, mówi, kiedy po prostu zjemy śniadanie (czyli "przerwiemy post" od kolacji) o późniejszej niż zwykle porze następnego dnia.

Wszystkie Dietetyczne wskazówki i sztuczki, które ujawniła Jenna Jameson podczas swojej 85-cio funtowej podróży utraty wagi Przeczytaj artykuł

"Uważam, że to rozsądne, aby nie spożywać pierwszego posiłku w ciągu dnia przynajmniej do południa, lub do 1, 2 po południu", mówi neurolog. "Kiedy to zrobisz, uruchomisz ketozę niskiego stopnia. To świetny sposób na przejście na dietę ketogenną, która, jak wiemy, przynosi niesamowite korzyści dla zdrowia".

Jak w podkaście opisanym w poprzednim odcinku, kiedy organizm jest w ketozie - co jest punktem diety keto - spala tłuszcz zamiast węglowodanów dla energii. Proces ten prowadzi do utraty wagi. A jedzenie dobrych tłuszczów, które mogą pomóc Twojemu ciału wejść w stan ketozy - które znajdują się w takich produktach spożywczych jak oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej kokosowy, orzechy, nasiona, karmiona trawą wołowina i tłuste ryby - może nawet pomóc zdrowiu Twojego mózgu, twierdzi twórca serii Alzheimer's: The Science of Prevention. W dobrej wieści, ciało staje się bardziej zręczne w walce z głodem, im szybciej się go pozbędziesz.

Celebruje Szaleństwo dla Keto: These Stars All Swear by the High-Fat, Low-Carb Ketogenic Diet Przeczytaj artykuł

Chociaż na pewno nie musisz ćwiczyć postu przerywanego, żeby poświęcić się stylowi życia keto, to jednak może on pomóc ciału osiągnąć ketozę, szczególnie na początku. Później "jest mniej prawdopodobne, że będziesz potrzebował postu, bo już osiągnąłeś ketozę" - mówi dr Perlmutter. "Możesz wchodzić i wychodzić z tego."

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak okresowy post może pomóc ci schudnąć w ramach diety keto - i poprawić swoje zdrowie - zapoznaj się z treścią odcinka 4!

"KETO-M-G" jest dostępny na Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, iHeartRadio i Stitcher.