Julianne Hough mówi prawdę o endometriozie, nazywa seks z Brooks Laich "frustrującym".

Julianne Hough mówi prawdę o tym, jak endometrioza wpływa na jej życie seksualne z mężem, Brooksem Laichem.

Celebrity Health Scares Przeczytaj artykuł

"To zdecydowanie może skrócić sprawę", Hough powiedział niedawno Kobietom o bólu podczas stosunku. "Sometimes we're in the middle and I'm just like 'Ah, stop!'" Taniec z gwiazdami, 30 lat, dodał: "To może być naprawdę frustrujące."

Ale zauważyła, że zawodnik NHL, 35 lat, to coś więcej niż tylko zrozumienie - on też jest kreatywny. "Chce mnie tylko kochać i sprawić, że poczuję się dobrze", powiedział Hough, dodając, że ich życie w grze wstępnej jest solidne. "Jest tyle intymności bez faktycznego uprawiania seksu", ujawniła aktorka. "Są pewne fajne rzeczy, których się nauczyliśmy i to było dosłownie niesamowite." Para też lubi pracować razem.

Zacznijmy rok wolny. Dobrze! "Get-Fit, Stay-Well Secrets of Sexy Stars Przeczytaj artykuł

Endometrioza dotyka około 11 procent kobiet w wieku rozrodczym, według danych Biura Zdrowia Kobiet Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych USA. Stan ten pojawia się, gdy "endometrium, tkanka, która normalnie pokrywa macicę lub łono (...) rośnie poza macicą i na innych obszarach Twojego ciała, do których nie należy" - stwierdza biuro na swojej stronie internetowej. Ten bolesny stan może również prowadzić do problemów z płodnością.

Wiele innych osobistości, w tym Lena Dunham, Padma Lakshmi i Halsey, otwarcie mówi o życiu z endometriozą.

Hough cierpi z powodu bólu miednicy endometriozy - który nie jest taki sam jak zespół policystycznych jajników, czy PCOS, choć objawy często się nakładają - od 15 roku życia. W 2010 r. poddała się zabiegowi chirurgicznemu w związku z tym schorzeniem, po tym jak podczas nagrywania DWTS wysłano ją do szpitala z powodu silnych skurczów. Hough powiedział nam wtedy co tydzień: "Nigdy nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo cierpisz, aż do momentu, gdy po [operacji]. Teraz mam z czym to porównać. Czuję się niesamowicie. Nie miałam zamiaru o tym mówić, a potem byłam jak, Wiesz co? Mówią, że tylko 5 do 10 procent kobiet ją ma, ale przysięgam, że to jak 40 procent kobiet. Wszyscy, z którymi rozmawiam, mówią: "Mam to samo!"

Zobacz ten post na Instagram Ulubiony sposób na rozpoczęcie mojego dnia, zwłaszcza podczas podróży. Uwielbiam to, co pojawia się na moich porannych stronach, kiedy zwiedzam inne kraje. Jest coś w kulturze i nowych doświadczeniach, co tworzy zupełnie nową otwartość w moim pisarstwie i nigdy nie wiem, co skończy się na tej stronie? Post udostępniony przez Julianne Hough (@juleshough) 3 stycznia 2019 roku o 10:19 PST.

Projektantka MPG Sport powiedziała nam również, że planowała milczeć o swojej kondycji, dopóki nie zrozumie, że bycie wokalistką może pomóc innym kobietom. "Pisałam na blogach i ludzie mówili: "Bardzo dziękuję za rozmowę o tym i bycie tak otwartą i szczerą na ten temat", powiedziała. "Młode dziewczyny były jak, "Mam ten sam rodzaj objawów i właśnie umówiłam się na wizytę u mojego lekarza. To było naprawdę fajne, że mogę pomóc ludziom z tymi rzeczami."

Julianne Hough, Lea Michele, Ciara i More Stars' Diet Secrets. Przeczytaj artykuł

Teraz ta sportowa gwiazda, która poświęciła się odnowie biologicznej, szanuje to, co czuje jej ciało. "Jeśli czuję się w stagnacji, to moje ciało jest w stagnacji, a potem moje wnętrze jest w stagnacji", mówi. "Nawet jeśli nie chcę się ruszać ani ćwiczyć, po prostu stoję z rękami na brzuchu, poruszam biodrami i przesyłam miłość do mojej miednicy".