Marzec kobiet 2020: Kiedy, gdzie i wszystko inne, co musisz wiedzieć o proteście

Czwarty doroczny Marsz Kobiet odbywa się w sobotę, 18 stycznia. Kobiety w całym kraju gromadzą się, by protestować na rzecz równości płci. Oto, co musicie wiedzieć, zanim wyjdziecie na ulice.

Już czwarty rok z rzędu kobiety w całych Stanach Zjednoczonych maszerują w obronie sprawiedliwości i równości płci pod rządami Trump. Pierwszy Marsz Kobiet odbył się dosłownie dzień po inauguracji Donalda Trumpa, w styczniu 2017 roku. Teraz, gdy zbliżamy się do wyborów powszechnych w 2020 roku i do końca pierwszej kadencji Trumpa, oczekuje się, że marsze będą tak samo duże i odważne, jak zawsze, nawet jeśli będzie ich mniej niż pierwszego. Główny marsz kobiet odbędzie się ponownie w Waszyngtonie. Uczestnicy powinni przybyć o 10:00 rano do Freedom Plaza. Trasa marszu prowadzi protestujących tuż za Białym Domem, a kończy się z powrotem na Freedom Plaza. Czas rozproszenia nie jest znany, ale można napisać "Women Rising" do 40649, aby uzyskać informacje o wydarzeniach, trasie, czasie i innych wydarzeniach podczas marszu.

W Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, w tym w Nigerii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Indiach i Nowej Zelandii, odbywają się dziesiątki marszów siostrzanych. KLIKNIJ TUTAJ, aby wpisać swój kod pocztowy i znaleźć marsz siostrzany lub wydarzenie w pobliżu. Drugi co do wielkości Marsz Kobiet, poza główną imprezą w DC, znajduje się w Nowym Jorku. Na Manhattanie odbywają się jednocześnie dwa marsze siostrzane, jeden w centrum miasta, a drugi w centrum. Na główny marsz afiliacyjny Women's March, udaj się na Foley Square o 10:00 rano. Dla większej siostry marsz, idź do Columbus Circle o 10:00 rano. Którąkolwiek z nich wybierzesz, w końcu połączą się w jeden marsz na Times Square, kończący się na 43. ulicy i 6. Alei. Marsz Kobiet i imprezy dla sióstr nie dostarczyły informacji o gościach i osobach sławnych, które mogą być obecne, ale co roku pojawiają się wielkie niespodzianki.

Reprezentantka Alexandria Ocasio-Cortez (D-NY), 29 lat, zmobilizowała marszowników w Nowym Jorku podczas protestu w 2019 roku, mówiąc ryczącemu tłumowi, że kobiety "nie będą cicho", jeśli chodzi o walkę o swoje prawa. Ujawniła również, że to właśnie udział w pierwszym Marszu Kobiet w 2017 roku zainspirował ją do kandydowania do Kongresu. Poprzednie wystąpienia na Marszach Kobiet w ciągu ostatnich trzech lat to m.in: Scarlett Johansson, Natalie Portman, Halsey, i America Ferrerra. Jeśli nigdy nie brałaś udziału w Marszu Kobiet, lub po prostu potrzebujesz odświeżenia, oto co mówią, że popierają, zgodnie z ich misją:

"Wierzymy, że prawa kobiet to prawa człowieka, a prawa człowieka to prawa kobiet". Musimy stworzyć społeczeństwo, w którym kobiety - w tym kobiety czarne, rdzenne, biedne, imigrantki, niepełnosprawne, żydowskie, muzułmańskie, latynoskie, azjatyckie i pacyficzne, lesbijki, bi, queer i trans - są wolne i mogą opiekować się i pielęgnować swoje rodziny, niezależnie od tego, jak są ukształtowane, w bezpiecznym i zdrowym środowisku wolnym od przeszkód strukturalnych".

Demonstracja jest ważna. Innym sposobem na wprowadzenie rzeczywistych, istotnych zmian jest głosowanie w zbliżających się wyborach prezydenckich i powszechnych. Jeśli nie zarejestrowałeś się jeszcze do głosowania, możesz to zrobić poniżej, dzięki naszej współpracy z Rock The Vote!