Marzec kobiet 2020: Tysiące marszów na rzecz praw kobiet w DC, NYC i w całym kraju

Zimno nie powstrzymało tysięcy ludzi przed marszem, śpiewem i wznoszeniem znaków wysoko dla praw kobiet 18 stycznia. Zobacz zdjęcia z Marszu Kobiet 2020, zrobione w całym kraju.

I ruszamy! Czwarty rok z rzędu, ludzie wszystkich płci zebrali się na całym świecie na Marszu Kobiet. To tradycja, która rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy ponad cztery miliony ludzi wyszło na ulice miast na całym świecie, aby pokojowo protestować dzień po inauguracji prezydenta Donalda Trumpa. Protestujący mieli na uwadze pewne cele: wiec przeciwko nierówności płac, homofobii, rasizmowi, prześladowaniom religijnym i nierówności płci oraz walkę o reprodukcję kobiet. Teraz jest rok 2020, a cele się nie zmieniły, ale przesłanie stało się mocniejsze: nie będziemy milczeć, jeśli chodzi o mówienie osobom odpowiedzialnym, że muszą działać teraz.

Marsz Kobiet 2020 odbył się 18 stycznia i choć nie było tylu protestujących, co w pierwszym roku, setki tysięcy dumnych demonstrantów wciąż pokazywało się w całych Stanach Zjednoczonych, w takich miastach jak Waszyngton, DC, Nowy Jork, Los Angeles i Atlanta. Zasięg nie był tak szeroki na całym świecie, ale tysiące demonstrantów przemaszerowało w Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Nigerii, Indiach i Nowej Zelandii. Jak zawsze, protestujący włożyli wiele wysiłku w tworzenie znakomitych znaków. Jeden ze znaków w szczególności brzmiał: "Ziemia do trumfu zmian klimatycznych jest prawdziwa" obok malutkiego zdjęcia naszej planety, podczas gdy inny był prosty, ale odważny w swoim podejściu: "Zachowajcie spokój i wzmocnijcie kobiety."

Podczas gdy głównymi lokatorami poprzednich Marszów Kobiet są nadal kobiety, organizacja postanowiła skupić się w tym roku na trzech głównych tematach, które stały się ważniejsze niż kiedykolwiek: klimat, sprawiedliwość reprodukcyjna i prawa imigrantów. Na tych zdjęciach można zauważyć, że główny marsz w DC wyglądał nieco inaczej niż wcześniejsze protesty. Organizatorzy zdecydowali się przymocować główną scenę, na której politycy i gwiazdy będą wygłaszać przemówienia i występować. Zamiast tego, głośni protestujący przeszli obok wszystkich innych, przechodząc obok Białego Domu do Freedom Plaza.

Obejrzyjcie galerię powyżej, aby zobaczyć zdjęcia z marszów tutaj, w Stanach Zjednoczonych, w tym w Waszyngtonie, D.C. i Nowym Jorku.