Meghan Markle & Prince Harry To Give Up Royal Titles & Repay U.K. For House Renovations

Meghan Markle i książę Harry nie będą już nazywani "Jej Królewską Mością" i "Jego Królewską Mością", począwszy od wiosny 2020 roku! To była tylko jedna zmiana, między innymi w nowym porozumieniu, które Pałac Buckingham wydał.

Przed ekscytującym nowym rozdziale w Kanadzie, książę Harry, 35, i Meghan Markle, 38, stoją w obliczu strat po rezygnacji z ich starszych ról członkowskich w rodzinie królewskiej. Począwszy od wiosny 2020 roku, książę i księżna Sussex opuści swoje "HRH [His/Her Royal Highness] tytuły," oprócz "funduszy publicznych na królewskie obowiązki", Pałac Buckingham ogłosił w oświadczeniu na Jan 18. Harry i Meghan, którzy nie będą już "pracującymi członkami rodziny królewskiej", zgodzili się również zwrócić pieniądze wydane na renowację Frogmore Cottage, ich uroczego domu rodzinnego położonego na terenie zamku Windsor. To wielka obietnica, widząc, że Meghan i Harry wydali na te remonty zgłoszone 3 miliony dolarów, dzięki Sovereign Grant!

"Z błogosławieństwem Królowej, Sussexes nadal będzie utrzymywać swoje prywatne patronaty i stowarzyszenia. Chociaż nie mogą już formalnie reprezentować Królowej, Sussexes wyjaśnili, że wszystko, co robią, będzie nadal podtrzymywać wartości Jej Królewskiej Mości", dodało oświadczenie. Pomimo utraconego formalnego tonu i przywilejów, królowa Elżbieta II, 93 lata, wysłała Meghan i Harry'ego na nową ścieżkę z dobrymi życzeniami w swoim własnym oświadczeniu, wydanym tuż przed opublikowaniem porozumienia.

"Rozpoznaję wyzwania, których doświadczyli w wyniku intensywnej kontroli w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia", napisała królowa, dodając: "Chcę im podziękować za całą ich oddaną pracę w tym kraju, we Wspólnocie Narodów i poza nią, i jestem szczególnie dumny z tego, że Meghan tak szybko stała się jedną z rodzin".

Ta ostateczna umowa pojawia się pięć dni po tym, jak królowa zorganizowała szczyt rodziny królewskiej w dniu 13 stycznia. Po dyskusji, zaskoczyła publiczność, wspierając Meghan i Harry'ego w podziale na bardziej osobiste życie, daleko w Ameryce Północnej! "Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie, aby prowadzić bardziej niezależne życie jako rodzina, pozostając jednocześnie cenioną częścią mojej rodziny", ogłosiła królowa w oświadczeniu z zeszłego poniedziałku.

if(typeof(jQuery)=="funkcja"){(function($){$.fn.fitVids=function(){}})(jQuery)}; jwplayer('jwplayer_rrk6nVVG_RiPpdJ98_div').setup( {"floating":true, "playlist": "https:i0}/content.jwplatform.com/feedsi0}/rrk6nVVVG.json", "ph":2] );

Szczyt odbył się zaledwie pięć dni po tym, jak Meghan i Harry oślepiły świat swoją decyzją o wycofaniu się z królewskiego życia 8 stycznia. "Planujemy teraz zrównoważyć nasz czas pomiędzy Wielką Brytanią i Ameryką Północną, nadal wypełniając nasz obowiązek wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronów", ujawnili w oświadczeniu, być może najbardziej szokującym zdaniu w ogłoszeniu. Wyjaśniając swoją decyzję o przeniesieniu się na nowy kontynent, para dodała: "Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować naszego syna [księcia Archie, 1] z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej jednostki charytatywnej".

O ile utrata tytułów KDP może być zaskoczeniem, o tyle utrata dostępu do funduszy publicznych to nie tyle, zważywszy, że książę i księżna już w swoim pierwotnym oświadczeniu przysięgali "pracować, aby stać się niezależnymi finansowo". Po dezorientujących ostatnich 10 dniach, przyszłość Meghan i Harry'ego nabiera kształtów!