Menu "Złote kuli ziemskie 2020" po raz pierwszy w historii będzie w całości oparte na roślinach, aby "skoncentrować się na zrównoważony

Nadchodzą wielkie zmiany w Złotych Globach 2020! Z dni przed coroczną ceremonią w niedzielę, 5 stycznia, Hollywood Foreign Press Association ogłosiło, że po raz pierwszy w historii, trzydaniowe menu na niedzielnej imprezie będzie w całości oparte na roślinach.

Miss i Pan Golden Globes Through the Years Przeczytaj artykuł

HFPA potwierdziła zmianę menu w ostatniej chwili w czwartek, 2 stycznia, i postrzega ją jako sposób na zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie konsumpcji żywności i odpadów.

"Jeśli jest sposób, aby nie zmienić świata, ale uratować planetę, być może uda nam się skłonić Złote Kuli ziemskie do wysłania sygnału i zwrócenia uwagi na kwestię zmian klimatycznych", powiedział prezes HFPA Lorenzo Soria w oświadczeniu dla Associated Press. "Jedzenie, które spożywamy, sposób w jaki uprawiamy jedzenie, sposób, w jaki się nim dysponujemy, jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do kryzysu klimatycznego".

Ta zmiana oznacza, że chilijski okoń morski, który jeszcze dwa tygodnie temu znajdował się w menu, został zastąpiony bardziej ekologicznym daniem głównym, składającym się z grzybów ostrygowych. Danie zostanie ugotowane i zaprezentowane tak, aby przywołać na myśl przegrzebki, choć w rzeczywistości na talerzu nie będzie żadnej ryby. Zamiast tego grzyby zostaną podane z risotto z dziko rosnących grzybów, pieczonymi fioletowymi i zielonymi brukselkami, marchewką kulistą i groszkowymi pączkami, jak podaje The Hollywood Reporter.

"Mieliśmy menu z rybami. Potem spotkaliśmy się z HFPA i chcieli dokonać tej zmiany, aby wysłać dobrą wiadomość", powiedział szef kuchni Beverly Hilton, Matthew Morgan. "To na pewno pierwsze Złote Globy, które stały się wegańskie."

Ciążowe gwiazdy pokazują dziecięce wyboje na Złotych Globach. Przeczytaj artykuł

Kurs na przystawkę ma być schłodzoną zupą z złotych buraków, podczas gdy goście będą jedli to, co Morgan nazwał "ciastem operowym" na deser.

Morgan, który zazwyczaj spędza miesiące na planowaniu swojego menu Złotych Globów, otrzymał telefon od HFPA na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia z wiadomościami o przełączniku roślinnym. Nagła zmiana, choć godna podziwu, postawiła przed wykwalifikowanym szefem kuchni pewne wyzwania, takie jak przygotowanie aromatycznego risotto bez użycia parmezanu.

Zabawne Nagrody Publiczności pokazują reakcje Przeczytaj artykuł

Jednakże Soria spróbowała bezserkowego entrée podczas degustacji w ostatniej chwili w poniedziałek, 30 grudnia, i uznała produkt końcowy za "pyszny".

"On jest Włochem", zapytał Morgan. "Więc był trochę sceptyczny, że możemy to zrobić."

77th Golden Globe Awards na żywo w NBC w niedzielę 5 stycznia o 20:00 ET.