Nick Gordon, były chłopak Bobbiego Kristiny Brown, zmarły w wieku 30 lat.

Były chłopak Bobbi Kristiny Brown, Nick Gordon, zmarł w wieku 30 lat.

Bobbi Kristina Brown i Nick Gordon's Tragic Relationship Timeline Przeczytaj artykuł

The Daily Mail donosi, że Gordon doznał serii zawałów serca po tym, jak pośpieszono go do szpitala na Florydzie w czasie obchodów Nowego Roku.

Outlet donosi, że jego bliscy zostali poinformowani o jego śmierci wcześnie w środę, 1 stycznia, po tym jak personel ratowniczy nie był w stanie ożywić Gordona.

Adwokat Gordona, Joe Habachy, potwierdził w oświadczeniu śmierć swojego klienta dla Us Weekly: "Moje serce jest dziś ciężkie po tym, jak dowiedziałem się, że mój długoletni klient Nick Gordon zmarł w wieku trzydziestu lat. Chociaż nie mogę mówić o konkretnych okolicznościach jego śmierci, mogę powiedzieć, że to było naprawdę przejmujące być świadkiem z pierwszej ręki całkowitego zniszczenia, jakie narkomania wyrządziła grupie młodych przyjaciół, z których wszyscy byli kochani i mieli ogromny potencjał".

"Pomimo wszystkich tych niesamowitych wyzwań, przed którymi stanął Nick w ciągu ostatnich kilku lat, mogę szczerze powiedzieć, że ciężko pracował, aby utrzymać głowę w górze i pozostać trzeźwym, i że szczerze pragnął szczęśliwego, zdrowego życia w rodzinie bardziej niż czegokolwiek innego", podsumował. "Moje serce skierowane jest do rodziny i przyjaciół, których Nick zostawia w tyle i do wszystkich innych rodzin borykających się ze stratami i bólem serca spowodowanym przez leki".

Jego brat Junior Walker mówił o śmierci rodzeństwa, pisząc na Facebooku: "Boże, dlaczego musiałem stracić brata w Nowym Roku". Podzielił się również zdjęciem pary jako dzieci, pisząc: "Wszystko, co mogę zrobić, to płakać."

Bobbi Kristina Brown Życie z Whitney Houston, Bobby Brown Przeczytaj artykuł

Gordon spotkał się z jedyną córką zmarłej Whitney Houston i Bobby'ego Browna, kiedy to w styczniu 2015 roku znaleziono ją nie reagującą w wannie jej domu w Atlancie. Została umieszczona w medycznej śpiączce i zmarła sześć miesięcy później.

Nigdy nie został oskarżony o przestępstwo, ale sędzia uznał Gordona za "prawnie odpowiedzialnego" za śmierć Bobbiego Kristiny w sprawie cywilnej złożonej przez jej konserwatora, który w pozwie za 50 milionów dolarów twierdził, że "pani Brown zmarła w wyniku gwałtownej kłótni z [Gordonem], po której umieścił ją w wannie, nieprzytomną, po tym jak wstrzyknął jej toksyczną mieszaninę".

Gordon, któremu nakazano wypłacić 36 milionów dolarów odszkodowania, zaprzeczył tym roszczeniom i wszelkiemu udziałowi w jej śmierci. Habachy powiedział nam wtedy, że Gordon był "w 100% niewinny".

Whitney Houston, 1963-2012 Przeczytaj artykuł

Ponownie pojawił się na pierwszych stronach gazet w marcu 2018 roku, kiedy to został aresztowany po raz drugi w ciągu dwóch tygodni za złamanie zakazu zbliżania się, wydanego po incydencie przemocy domowej z jego dziewczyną, Laurą Leal.

W następnym miesiącu Us Weekly potwierdziło, że nie zostanie oskarżony w tej sprawie po tym, jak Leal wycofał swoje pierwotne oświadczenie.

Poprzednio szukał leczenia na odwyku w związku z narkomanią po interwencji na miejscu u dr Phila w 2015 roku.

Prawnik Gordona powiedział nam w 2016 roku, że jego klient pracował jako ziemianin w Orlando na Florydzie, dodając, że "Nick kontynuuje dążenie do trzeźwości i spędza większość czasu z rodziną i trenuje".

Jeśli ty lub ktoś kogo znasz zmaga się z nadużywaniem substancji, skontaktuj się z infolinią National Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA) pod numerem 1-800-662-HELP (4357).