SAG Awards 2016: Uzo Aduba, Idris Elba Win Big, Prompting #SAGSoBlack Twitter Hashtag to Trend

Hashtag, różnorodność. Nagroda SAG Awards 2016 wyróżniała się zdecydowanym kontrastem w stosunku do nominacji do Oscarów w sobotę, 30 stycznia, kiedy to wielu nierozpoznanych wcześniej aktorów zabrało do domu sprzęt - a Twitter z kolei zwrócił na to uwagę.

Hashtag "SAGSoBlack" zaczął się trend w sobotę wkrótce po tym, jak Uzo Aduba, Idris Elba, Viola Davis i królowa Latifah zaczęli rack w nagrodach.

Zdjęcia: SAG Awards 2016: Czego nie widzieliście! Przeczytaj artykuł
?? @idriselba miał podwójne widzenie zeszłej nocy! Gratulacje z okazji wygrania dwóch najlepszych aktorów #SAGAwards!!!! #SAGsoBlack ? pic.twitter.com/CEZlNAAfrY - BET (@BET) 31 stycznia 2016 r.
Tak ma wyglądać pokaz nagród! Kochając każdą minutę #sagawards #SAGSoBlack - Brick Jackson (@TheBrickJackson) 31 stycznia 2016 r.
I'm getting the feeling that the #SAGAwards is the ultimate anti-#Oscar #SAGsoBlack #UzoAduba #QueenLatifa #IdrisElba - Ayo (@ayo_det) 31 stycznia 2016 r.
Chyba @SAGawards bali się poczuć #OscarsSoWhite backlash. #sagsoblack - Jason Smith (@JasonSmith116) 31 stycznia 2016 r.

Elba, 43 lata, odniosła dwa znaczące zwycięstwa: za Wybitny występ męskiego aktora w filmie telewizyjnym lub Miniserialu za główną rolę w filmie Lutra oraz za Wybitny występ męskiego aktora w roli drugoplanowej w filmie "Bestie bez narodu".

Kiedy po raz trzeci powrócił na scenę, by przedstawić swoje bestie wraz z młodym kostiumem Abrahamem Attah, skorzystał z okazji, by niezbyt subtelnie wkopać się w trwającą kontrowersję #OscarsSoWhite.

"Panie i panowie, witamy w różnorodnej telewizji", powiedział na wstępie.

Aduba, który zabrał do domu dwie główne nagrody - za Wybitne przedstawienie żeńskiej aktorki w serialu komediowym oraz, jako jeden z elementów wielkiej obsady w Wybitnym przedstawieniu zespołu w serialu komediowym, za Orange Is the New Black - został przytłoczony po wygranej.

"O mój Boże" - powiedziała, przyjmując swoją nagrodę, zauważając, że w przedstawieniu występują postacie, które reprezentują "tak wielu ludzi". "To naprawdę wzruszające."

Inne wielkie zwycięstwa tej nocy to Davis, za rolę w filmie "How To Get Away With Murder" i Latifah, za rolę w biografii Bessie Smith Bessie.

Zdjęcia: SAG Awards 2016 Red Carpet Fashion: Najlepiej ubrane gwiazdy Przeczytaj artykuł

"Jestem teraz w szoku", powiedział Latifah. "Jestem naprawdę bardzo wdzięczny. ...mam nadzieję, że każdy, kto nie przyjdzie w pakiecie, o którym ludzie mówią, że powinien, będzie o to walczył. Odwróćcie te skały. Pchajcie, obracajcie. Możesz to zrobić. Budujesz swoje własne pudełka, nie ludzi. Więc znokautuj to i zrób to!"