Sok WRLD Przyczyna śmierci została ujawniona: Rapper, 21, Zmarł z "Oxycodone & Codeine Toxicity".

Oficjalna przyczyna śmierci Juice'a Wrlda została w końcu ujawniona publicznie, po śmierci rapera na lotnisku Midway w Chicago. Niestety, jak podejrzewano, zmarł z powodu przypadkowego przedawkowania.

Fani Juice'a Wrlda nie muszą się już zastanawiać, co spowodowało śmierć ukochanego, młodego rapera 8 grudnia. Oficjalną przyczynę śmierci ujawniła 22 stycznia Natalia Derevyanny, dyrektor ds. komunikacji dla Cook Country Medical Examiner. "Biuro Egzaminatora Medycznego Hrabstwa Cook ustaliło przyczynę i sposób śmierci 21-letniego Jarada A. Higginsa", w oświadczeniu czytamy, powołując się na Juice'a WRLD przy jego nazwisku rodowym. "Biuro ustaliło, że Higgins zmarł w wyniku toksyczności oksykodonu i kodeiny". Sposób zgonu jest wypadkiem. Oskarżono, że Higgins zmarł 8 grudnia 2019, w Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn, Ill."

Juice Wrld, urodzony jako Jarad Anthony Higgins, początkowo uważano, że przeszedł tragicznie po ataku. Jednak po ukazaniu się pierwszych doniesień, 9 grudnia, zaledwie dzień po śmierci Juice'a, gabinet lekarski hrabstwa Cook wydał oświadczenie, że "wymagane są dodatkowe badania w celu ustalenia przyczyny i sposobu zgonu 21-letniego Jarada A. Higginsa", Te dodatkowe badania, które chcieli włączyć to "patologia serca, neuropatologia, toksykologia i histologia". Przyczyna i sposób zgonu są w tej chwili w toku. Biuro wyda oświadczenie, gdy zostanie ustalona przyczyna i sposób zgonu", podsumowuje oświadczenie.

Po śmierci Juice'a pojawiło się wiele elementów, które nie były wówczas znane, w tym spożywanie przez niego "nieznanych pigułek". Według raportu, Juice zażywał "Percocet i ma problem z narkotykami". Percocet jest środkiem przeciwbólowym na receptę, który zawiera połączenie leków acetaminofenu i oksykodonu. Dodatkowe źródła egzekwowania prawa podzieliły się, że członkowie jego otoczenia na pokładzie samolotu twierdzili, że Juice połknął "kilka nieznanych pigułek" przed przejęciem w prywatnym terminalu odrzutowym na lotnisku. W tym samym czasie organy ścigania czekały na jego przybycie do Chicago, aby przeszukać jego prywatny odrzutowiec w poszukiwaniu narkotyków i broni palnej.

Zanim policja mogła dokonać przeszukania, Juice zaczął spontanicznie mieć konwulsje, co doprowadziło do jego śmierci. Od momentu przejścia fani okazywali jednak wylanie wsparcia i składali hołd zmarłemu raperowi. Laureatka American Music Award, Halsey, wykonała poruszający remiks "Without Me", który ukazał się w styczniu 2019 roku, podczas koncertu Pandora Live 10 grudnia. "Naprawdę chcę go dziś dla niego zagrać", powiedziała Halsey przed wykonaniem utworu. "Obiecajcie mi głośno śpiewać?" Halsey poprosiła ich przed wykonaniem piosenki o brawa.