Lampy do ogrodu

lampa solarna do ogroduW sprzedaży mamy obecnie bardzo wiele różnych lamp do ogrodu, których wzornictwo jest mocno zróżnicowane i można je dopasować do swojego otoczenia. W dużej mierze są one odporne na mechaniczne uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Oprócz tradycyjnych lamp, które mogą mieć wiszący, stojący bądź też naścienny charakter w ofercie znajduje się jeszcze:

1. Światło solarne - tutaj najczęściej mamy diody LED. Działają one w taki sposób, że w ciągu dnia pozyskują odpowiednią energię w ramach światła słonecznego, które zbierane jest przez kolektor na wierzchu klosza. Następnie, gdy już zapadnie zmrok będą się one włączać automatycznie i przez cały okres będą dawać delikatne światło, które świetnie pasuje do ciągów komunikacyjnych. Do plusów tego rozwiązania należy to, że jest ono na pewno długowieczne, dodatkowo jest energooszczędne i można je łatwo zamontować.

2. Reflektory nagruntowe - tutaj najczęściej przygotowuje się oświetlenie dla konkretnego elementu.

3. Oczka wodne - oświetlenie takie lampy montuje się na brzegu bądź na dnie zbiorników. Mogą być nawet całe w wodzie ponieważ specjalnie się je zabezpiecza. W tym przypadku stosuje się zazwyczaj niskie napięcie.

4.Oprawy najazdowe - znajdują się w podjazdach i mają płaskie oprawy, które są wodoszczelne. Powinny wytrzymać nacisk pojazdów.

5. Lampy, które mają odstraszać komary.

Przy wyborze można także zwracać uwagę na materiał z jakiego lampa jest przygotowana. Każdy rodzaj ma swoje właściwości, o których musimy po prostu pamiętać:

- lampy żeliwne są bardzo wytrzymałe, ale charakteryzują się bardzo dużą masą

- lampy aluminiowe będą lekkie i trwale, jeśli się je dodatkowo zabezpieczy można oczekiwać, że będą także odporne na czynniki atmosferyczne oraz na korozję

- lampy plastikowe - są lekkie i odporne na korozje, jednak jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne to są mało odporne.

Stylowo i funkcjonalnie

oświetlenie oczka wodnegoNim w ogóle zdecydujemy się na lampy musimy się zastanowić jaką rolę maja spełnić. Wszystko zależy od tego na jakich efektach nam zależy. Kwestią, która powinna być bardzo ważna będzie między innymi styl naszego ogrodu. Lampy muszą z nim współgrać i tworzyć świetne kompozycje z roślinami czy innymi elementami architektury. Wszystko musi być nacechowane dopracowaniem i spójnością chodzi o to, by wszystko rzeczywiście dobrze oświetlić.