Oświetlenie ogrodu – jak sprawić, żeby nie przyciągało owadów

światło przeciwko owadomJeśli niektórzy zdecydują się obecnie na to, by przygotować sobie wyjątkowe oświetlenie zewnętrze nie trzeba się obawiać, że pod naszym domem pojawi się masa różnorakich owadów. Tak naprawdę wystarczy zastosowanie oświetlenia Led, by poradzić sobie z tym problemem. Gdy zdecydujemy się na zastosowanie oświetlenia Led możemy oczekiwać, że uda się uniknąć owadów, które będą się pojawiać w naszym ogrodzie. Jest to bardzo ciekawe, praktyczne a jednocześnie oszczędne rozwiązanie, dlatego warto się na nie zdecydować.

Światło LED nie przyciąga owadów

LED-y to takie diody, które nie będą emitować promieni UV i właśnie dzięki temu nie będą w stanie przyciągać owadów do siebie. Dlatego można spokojnie na zewnątrz budynków decydować się właśnie na montowanie takiego oświetlenia. Nie ma przy nim obaw, że znacznie się pojawiać więcej zwierzątek. Oczywiście światło wabi nie tylko owady, ale również inne zwierzęta, które znajdują się w łańcuchu pokarmowym nad nimi. Gdy przy naszym domu znajduje się dużo muszek, komarów to trzeba się spodziewać, że w dalszej mierze przywędrują do nas również pająki, dalej żaby czy też inne większe zwierzątka, takie jak nietoperze.

Jaka taśma LED do ogrodu?

Gdy będziemy montować w ogrodzie oświetlenie musimy także pamiętać, że nie jest ono obojętne na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego trzeba stosować rozwiązania, które są dodatkowo wzmacniane. Wybiera się paski o takiej formie, która będzie pobierać napiecie 230V, jest to najlepsze rozwiązanie ponieważ nie trzeba tam dodatkowego zasilacza. Jednak napięcie jest wysokie, dlatego trzeba pamiętać o szczególnym bezpieczeństwie i staranności, by nie narazić się na jakiś wypadek, który może prowadzić do uszkodzenia zdrowia czy nawet do utraty życia.

Jaka taśma LED do oczka wodnego?

taśma led do ogroduJeszcze inne rozwiązania trzeba stosować, gdy chce się umieścić oświetlenie w wodzie. Tutaj stosujemy napięcie 12V i dodatkowo trzeba ją umieścić w specjalnie przygotowanym profilu LED. W tym przypadku musimy pamiętać o parametrze ip20. Chodzi o to, by taśma była dodatkowo chroniona przed wilgocią czy uszkodzeniami. Nie może się przegrzewać ponieważ to może prowadzić do szybkiego jej uszkodzenia. Gdy lampa LED jest umieszczona w profilu można dodatkowo wprowadzać tam ściemniacz, dzięki któremu będzie można kontrolować natężenie światła i dobierać je do potrzeb. Zawsze można wybrać taśmę, która będzie emitować światło w interesującym nas kolorze.